Війна – складне суспільно-політичне явище, пов’язане з розв’язанням суперечностей між державами, народами, національними й соціальними групами з переходом до вжитку засобів збройної боротьби, що відбувається у формі бойових дій між їхніми збройними силами.
За підрахунками дослідників Weslean College (Веслін коледжу), починаючи з 3600 року до нашої ери у світі відбулося приблизно 14600 воєн, в результаті яких загинуло понад 3 мільярди осіб. А уся людська історія знала лише 292 роки без війни. Щороку відбувається 40-100 збройних конфліктів, здебільшого, це партизанські війни.
Існують такі типи воєн:
Загарбницька війна — комплекс заходів спрямований на захоплення чужих природних, енергетичних та людських ресурсів;
Оборонна війна в якій одна держава боронить свою територіальну цілісність і суверенітет від іншої або кількох інших держав; одна з причин, що виправдовують війну за критеріями «справедливої війни»;
Гібридна війна — війна з поєднанням в застосуванні зброї, партизанської війни, тероризму та злочинної поведінки з метою досягнення певних політичних цілей. Експерти називають гібридну війну типом конфлікту, який все частіше буде застосовуватися у 21 столітті.
Для прикладу, Російська Федерація окрій загарбницької війни веде ще й гібридну війну проти України.
Головна мета всіх воєн – це окупація території та ресурсів іншої країни. Окупація (військова) — зайняття збройними силами однієї держави частини або всієї території іншої держави без отримання суверенних прав на неї.
Дуже часто, щоб вберегти населення керівництво держави проводить евакуацію свого населення із зони бойових дій.
Евакуація – виведення з місцевості, що перебуває під загрозою нападу ворога або стихійного лиха, з театру воєнних дій у тил населення, поранених, полонених, а також матеріальних засобів. Виведення людей з будівель під час чи при загрозі аварій, пожеж, терористичних актів тощо.
Відведення військ з районів, які вони раніше займали.
Очевидно, людство у своєму розвитку має прагнути, щоб якомога менше виникала потреба вирішувати ту чи іншу проблему силовим методом. І як тут не згадати слова Альберта Ейнштейна «Я переконаний, що вбивство під приводом війни не перестає бути вбивством».
Музейні комплекси:
«Батьківщи́на-Ма́ти» Музейний комплекс Другої Світової війни https://nikvesti.com/news/history/43311 |
Пам’ятник українським козакам, які 1683 року звільняли Відень від військ Османської імперії. https://nikvesti.com/news/history/43311 |
Пам’ятник «Кіборгам» Одещина https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2524466-na-odesini-vidkrili-pamatnik-kiborgam.html |